eMTG - Forum

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
eMTG - Forum

    [REZOLVARE]Mv:renames cores COMPLET

    Wji
    Wji
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 151
    Data de inscriere : 01/07/2011
    Varsta : 26
    Localizare : /root

    Foaie
    Reputatie: Administrator,Detinator!
    Joc Preferat: Metin2

    [REZOLVARE]Mv:renames cores COMPLET Empty [REZOLVARE]Mv:renames cores COMPLET

    Mesaj Scris de Wji Vin Iul 15, 2011 11:24 pm

    Aceasta eroare apare din mai multe cauze:
    1)Ati incercat sa modificati parola bazei de date. (by burli)
    Rezolvare:Va conectati la baza de date, si sus langa connection este un buton numit Users.Dati click pe el si selectati mt2@localhost .Dai pe Edit User.La user name pui "mt2" (fara ghilimele) , la "host" pui localhost , La "password" pui "mt2!@#" (fara ghilimele) ,dai ok ,apoi dai reboot la server.
    2)Ati facut o modificare la server, si cand ati dat reboot a aparut aceasta eroare.
    Intai dati permisiune 777 la fisierul editat.Daca tot nu merge, modificati ce ati editat, astfel incat sa fie ca inainte de modificari.
    3)Eroarea apare din senin, fara sa fi facut nimic.
    Inseamna ca este o problema la baza de date.
    In starea de logare!
    Conectati-va la baza de date si selectati o baza de date(player, account, common, etc).
    Varianta 1:Dati pe backup->New backup si start.
    Daca va zice backup unsuccesfull va uitati la ce tabel a ramas, il selectati, click dreapta pe el, maintain, Repair tables, extended.
    Repetati la fiecare baza de date.
    Varianta 2:(mai buna)
    Selectati o baza de date, selectati toate tabelele, click dreapta pe ele, maintain, Repair tables, extended.
    Repetati la fiecare baza de date.

    Atentie!S-ar putea sa dispara cateva iteme din inventare din cauza ca tabelul a fost corupt!
    Ralizat in proportie de 60% de mine !
    Eu asa mi-am reparat serverul de fiecare data.

      Data/ora curentă este: Sam Mai 11, 2024 6:08 pm